top of page
Basketbol filesi
Basketbol

BASKETBOL BRANŞI

Kulübümüzle çalışmakta olan antrenörlerimizin tamamı geçmişlerinde TBF Liglerinde oynamış sporculardan oluşmaktadır. Yardımcı antrenörlerimizin de tamamı kulübümüzün A takımında oynayan, altyapı takımlarımızdan yetişen kendi antrenör programımız içinde yetiştirdiğimiz gençlerimizdir. CSKA ruhunu içine sindirmiş CSKA basketbol mantığı ile bütünleşmiş olan antrenörlerimiz dünyaca ünlü saygınlığı olan markamıza uygun şekilde çalışmaktadırlar. Hiç kuşkusuz 8 Euro Lig şampiyonluğu olan 14 kere Avrupa’nın en büyük kupasında final oynama başarısı gösteren, marka değeri çok yüksek gerçek bir Basketbol devi olan CSKA’da antrenörlük yapmak bilgi, birikim ve tecrübe ister. Her antrenörü kabul etmediğimiz sistemimizde sporcularımızdan ilk beklentimiz arkadaşlarına, kendilerine ve teknik kadroya Saygıdır. Sporcularımızın teknik ve fiziksel gelişimleri antrenörleri tarafından haftalık ve aylık olarak notları alınır. Aylık olağan toplantılarda sporcuların durumları altyapı direktörü tarafından incelenir ve yönetime raporu verir. Bu raporlar doğrultusunda sporcu gelişimi tüm kurum idarecileri ve antrenörleri tarafından gözlem altına alınmış olur.

Ebeveynler sitemizdeki E-SPORCU’yu tıkladıklarında kendi özel şifreleri ile çocuklarına ait gelişimlerini görebilirler. Jr.Basketbolcularımız (4-5-6 yaş) ile 7-8 yaş basketbolcu sporcularımız Spor Okulu mantığı ile haftada 2 gün, ayda 8 gün antrenman yapmaktadırlar. 9 yaş (U-10) ve üzeri yaş grupları takım sporcuları olmaktadır. Sistemimiz içine sonradan giriş yapan sporcuların seviyeleri geride ise özel antrenmanlarla seviyelerini yükseltip Takım sporcusu haline getirmekteyiz. Her yaş grubunda A-B takımlarımız olmasına rağmen gelen taleplere göre C takımlarımızı da kurabilmekteyiz. Takımlarımıza seçilen sporcular yaş kategorilerine göre haftada 3-4 ve 5 kez antrenman yapmaktadırlar. Haftada 1 veya 2 haftada 1 maç yapmaktadırlar. Sporcularımızın yeteneklerini geliştirmek için TBF Liglerinde, özel Liglerde, özel turnuvalarda ve kamp turnuvalarında maçlar oynamalarını sağlamaktayız. Ücretsiz tanışma antrenmanı için ana sayfadaki online başvuru formunu doldurabilir veya iletişim numaramızı arayarak yerinizi ayırtabilirsiniz.

Hula Hoop ile Jimnastikçi

RİTMİK CİMNASTİK BRANŞI

  Cimnastik sporunu ele alırken sadece Olimpik bir branş olarak değil, temel anlamda diğer spor branşlarının da alt yapısı niteliğinde olduğunu dikkate almak gerekir. Öyle ki başlangıç yaşı en küçük yaş olarak değerlendireceğimiz Cimnastik branşı, jimnastik yapan sporcunun hareket becerilerini bir çok farklı yönde kullanılmasına olanak tanımaktadır. Cimnastik, sporcuya nasıl hareket edeceğini , yuvarlanacağını, zıplayacağını, sallanacağını, döneceğini, düşeceğini öğretir. Cimnastik genel zindelik, koordinasyon, çeviklik, güç , denge ve hıza benzersiz katkılar sağlar. Bu yüzden heyecan verici aktivitedir.

 Ritmik Cimnastik cimnastik branşları içerisinde en estetik özelliğe sahip branştır. Esnekliğin, müziğin, sanatın ve görselliğin hakim olduğu ritmik cimnastik Olimpik anlamda yalnızca kadınlar tarafından yapılmaktadır. Ritmik cimnastik programında 2 yarışma vardır.

  BİREYSEL YARIŞMALAR ve GRUP SERİLERİ YARIŞMALARI.

 

  Ritmik Cimnastik sporuna başlama yaşı 4’tür. Tercihen 4-6 yaşlarında ritmik cimnastik sporu için ideal yaştır. 7-10 yaşları arasında da başlanabilir. İlk başlangıç seviyesi Hobby gruplarıdır. Hobby gruplarında ilk seviye olduğu için başlangıç elementlerini öğrenmek ve defalarca aynı elementleri tekrar etmek gerekir. Hobby grupları için kendi bünyemizde sporcularımıza etkinlik günleri adı altında gösteriler düzenleriz. Antrenmanlarına kesintisiz sürekli gelen sporcular antrenörleri ve branş direktörü tarafından yeterli görüldüklerinde STAR seviyesine geçerler.Bu süre en az 6 aydır. Star seviyesi 10 aylık bir dönemdir. Antrenmanlarına kesintisiz devam eden sporcular stardan MASTER seviyesine geçerler. Master seviyesinde ki sporcular Ritmik Cimnastik sporcu sayılırlar. Antrenman ritüelleri farklılaşır tamamen YARIŞMACI SPORCU mantığı ile yetiştirilirler. Yarışmalara yavaş yavaş katılarak tecrübe kazanırlar. Hobby’den Yarışmacı Sporcu olma yolu tam 3 senenin sonunda gerçekleşir. 3 senenin sonunda Uluslararası ve Ulusal yarışmalarda kulübünü temsil etmeye başlar.

bottom of page