top of page

TÜRKİYE'DE CSKA

     Ülkemizde çok önemli spor kulüpleri bulunmaktadır. Bu kulüplerin amacı kendi varlıklarını devam ettirmekle beraber Türkiye’mizi uluslararası arenada temsil edecek sporcular yetiştirmektir. CSKA Moskova Türkiye Temsilciliği olarak sporcularımıza öncelikle sportmenlik, takım çalışması, doğru davranış ve saygılı olmayı öğretmekteyiz. Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘’Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklı olanını severim’’ vecizesi bizim rehberimizdir. Bu ilke ve anlayış ile Türk sporunun yıldızlarının yetiştirilmesine katkımız olsun istemekteyiz. Birbirinden değerli liyakatlari tartışmasız teknik ekibimiz bizim en önemli hazinemizdir. Bir sporcunun en iyi şekilde yetiştirilmesi için liyakati ispatlanmış teknik kadro ile çalışması gerekmektedir. CSKA’da çalışmalar yaş ve yeteneğe göre yapılmaktadır. Akademik takvim içinde sporcularımız branşlarına göre hazırlanan 10 aylık çalışma programlarına göre antre edilmektedirler.

     Her sporcumuz spor hayatının olmazsa olmazı olan yarışmalara katılacak veya maçlarda oynayacaktır. Sporcunun kendini en iyi hissettiği ortamı sağlamak CSKA Moskova’nın öncelikli işidir. Tesislerimiz spor yapmaya elverişli salonlara sahiptir. Tesislerimizdeki yönetici arkadaşlarımız sporcularımıza bu ortamı sağlamakla sorumludurlar. 

     2015 - 2016 sezonunda İstanbul’da 4 Lokasyonda başlayan CSKA Moskova Türkiye Temsilciliği bugün 13 farklı salonda 1.500’ün üzerinde sporcuya ulaşmıştır. Hedefimiz hem Türkiye Cumhuriyeti’nin hem de Büyük CSKA Moskova’nın 100. Yılı olan 2023 yılına kadar Türkiye’mizin 81 ilinde onbinlerce sporcuya eğitim veren, olimpiyatlarda ülkemizi temsil eden sporcular yetiştiren büyük bir organizasyon olmaktır.

     Rusya’nın spordaki büyük ve engin tecrübelerini Türkiye’ye transfer etmek üzere Büyük CSKA Moskova’nın eğitim ve doktrin merkezi ile çalışmalarımız devam etmektedir. Çok kısa zamanda sporcularımızı bilimsel verilerle testlerine başlayacağız.

     
ARAMIZA KATIL SEN DE STAR OL sloganımız ile CSKA Moskova Türkiye Temsilciliği'nde olan her sporcumuz kendini farklı
hissedecektir.


 

bottom of page